عطر

نحوه خرید عطر مناسب

خرید عطر 2
اگر در طول زندگی بسیار زیاد از عطر و ادکلن استفاده می کنید قطعا با بوهای زیادی آشنا هستید و می دانید که برای خرید بهترین عطرها باید وقت کافی را صرف کرد و با دقت انتخاب کرد. برای خرید عطر مناسب و اصل باید به چندین نکته توجه داشت که در ادامه به آنها می پردازیم.

انواع عطر

۱- عطر خالص

این نوع از عطرها عصاره طبیعی گل ها یا گیاهان معطر هستند و بسته به خلوص آنها قیمت شان تغییر می کند.

۲- ادکلن

ادکلن ها معمولا حاوی 4% محلول آب و الکل بوده و کمی سبک ترند. ادکلن ها برا استفاده روزمره و قرارهای کاری و غیر رسمی مناسب هستند.

۳- ادو تویلت

ادو تویلت ها تقریبا شبیه به ادکلن ها هستند و مواد عطری روغنی آنها بین ۴ تا ۸ درصد هست. بر خلاف ادکلن، ادوتویلت معمولا فقط مخلوطی از الکل است و آب ندارد.

۴- ادو پرفیوم

این عطرها مقدار درصد عطری بالاتری دارند و تقریبا حدود 16% الکل دارند. قیمت شان نسبت به ادکلن ها بیشتر بوده و ماندگاری بیشتری نیز دارند.

۵- عطر

خود عطر نسبت به تمام نوع های موجود درصد مخلوط عطر و الکل ش بیشتر است و معمولا 20% است.

با در نظر گرفتن اینکه عطرها چه رایحه و بویی دارند، ویژگی های متفاوتی نیز دارند و هر کس با توجه به سلیقه و شخصیتش رایحه مورد نظرش را می تواند انتخاب کند.

نکات خرید عطر

عطر های مناسب بانوان به 4 دسته اصلی انتخاب می شوند. این دسته ها شامل: گل ها، مرکبات شیرین، رایحه های نشاط بخش شرقی، و چوب هستند. عطر های مناسب برای مردان هم عطر های آرامش بخشی هستند مانند اسطوخدوس، سبزی های تازه و خزه است.

پگونه عطر مناسب انتخاب کنیم؟

این نکته را به خاطر بسپارید که عطر های زنانه باید به گونه ای انتخاب شوند که بیشتر تمایل مردان به آن است و برعکس. به خاطر همین است که خانم ها معمولا از عطر های مردانه خوششان می آید و برعکس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *